DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
> Historie

Historie

Vzhledem k tomu, že není k dispozici původní kronika Sboru dobrovolných hasičů ve Frýdnavě, ani žádná jiná psaná v letech pozdějších, není jiné cesty, než, při pohledu do historie a tradic frýdnavských hasičů, čerpat ze zápisů obecné kroniky, vzpomínek starších členů a jiných zdrojů.

Sbor dobrovolných hasičů ve Frýdnavě byl  založen v roce 1878 za působení starosty obce pana Františka Vencovského. Prvním velitelem byl pan Václav Vobořil. Frýdnavští  hasiči se vždy v případě i sebemenšího požáru ve zdejším okolí sousedsních měst  i obcí zúčastnili a pod naším heslem" Svůj k svému, Všichni za jednoho, Jeden za všechny "  vždy řádně a svědomitě účinkovali a pracovali.

Fotografie z roku 1878

Sbor  po založení čítal až do roku 1901 dvacetšest  činných členů, v tomto roce, následkem nedostatku mužstva, byl počet snížen na osmnáct činných členů. V roce 1930 měl sbor dobrovolných hasičů  19 činných členů a čtyři samaritány.

Roku 1890 bylo postaveno hasičské skladiště uprostřed vsi, a tak se mohla vybudovat ze zvoničky, která před tím sloužila jako hasičské skladiště, nová kaplička.

Sbor dobrovolných hasičů ve Frýdnavě byl nově zaregistrován jako organizační jednotka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pod evidenčním číslem 360 11 86 dne 6 . 3 . 1995 .

Fotografie mužstva z roku 1987

A ještě jedna z novějších fotografií, ale ne z nejnovějších :).. Přesněji z roku 1995

Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek